Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Bozokspor için tek yürek oldular

Bölgesel Amatör Ligi 11’inci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor’un, pazar günü deplasmanda Malatyaspor ile oynayacağı müsabakaya Malatya İl Spor Güvenlik Kurulu kararı ile Yozgat Belediyesi Bozokspor taraftarlarının tribüne alınmamasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bozokspor için tek yürek oldular

Malatyaspor ile oynanacak olan müsabaka öncesinde Yozgat tek yürek oldu. Taraflı, tarafsız herkes Yozgat Belediyesi Bozokspor için kenetlendi. Pazar günü Malatya’da oynanacak olan Malatayspor müsabakasında, Yozgat Belediyesi Bozokspor’un tribünlere alınmama kararı Yozgatlı siyasileri harekete geçirirken, taraflı tarafsız her kesimin de tepkisini çekti. Malatya Yeşiltepe 1 Nolu sahada oynanacak olan müsabakada misafir takım tribününde tadilat yapılacağı gerekçe gösterilerek Yozgat Belediyesi Bozokspor taraftarlarının saha alınmayacağının duyurulmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. 

GEREKLİ GİRİŞİMLER BAŞLATILDI

Daha önceki sezonlarda Yozgatspor’da maddi desteklerde bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Malatyaspor ile oynanacak olan müsabakadaki seyirci yasağı ile ilgili idari ve siyasi girişimleri başlattıklarını ve takımın yalnız kalmaması için gerekenlerin yapılacağını duyurdu.

‘’KARARIN İVEDİ BİR ŞEKİLDE GÖZDEN GEÇİRİLECEĞİNİ UMUYORUZ’’

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Malatyaspor, Yozgat Belediyesi Bozok Spor takımları arasında oynanacak olan BAL Ligi 11. Grup 23. Hafta müsabakasının (misafir seyirci tribününde yapılacak olan tadilatlar dolayısıyla) Yozgat Belediyesi Bozok Spor Kulübü taraftarlarının müsabakaya alınmamasına yönelik verilen bu kararın ivedi bir şekilde gözden geçirileceğini umduklarını söyledi. Sedef, ‘’Şampiyonluk yolundaki bu önemli maçımızı; hevesle bekleyen, tek amacı Yozgat Bozokspor olan vefakar taraftarımızın tribünde yerini almasının doğru olacağını düşünüyoruz. Malatyasporlu kardeşlerimizin takımımızı ve taraftarımızı en güzel şekilde misafir edeceklerinden hiç şüphemiz yoktur. Spor, tüm bütünleyici kavramlarıyla eşittir. Bu bağlamda Malatya İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısından çıkan kararın tekrar değerlendirmesini bekliyoruz. Takdiri de Türk Spor Kamuoyuna bırakıyoruz. Vefakar taraftarımıza; alınan kararla ilgili gerekli girişimleri yaptığımızı, konu ile yakından ilgilendiğimizi ve güzel sonuç almak için elimizden geleni yapacağımızı belirtiyor, Yozgat Bozokspor’umuza başarılar diliyorum’’ dedi.

‘’YOZGAT SAHİPSİZ DEĞİL’’

Cumhuriyet Halk Partisi eski Yozgat Milletvekili Ali Keven, ise ‘’Bozokspor’umuz adım adım şampiyonluğa gidiyor. Bu hafta sonu Malatya maçımız var ve Bingölspor ile yaşanan istenmeyen olaylardan dolayı Malatya maçına seyirci yasağı getirildi. Bu maç bizim için daha bir önem kazanmış durumda. Malatya'nın hukuksuzca koydurduğu seyirci yasağı Yozgat milletvekillerince mutlaka kaldırtılmalıdır ve Malatya maçına giderek Yozgat'ın sahipsiz olmadığı kamuoyuna gösterilmelidir’’ diye konuştu.

‘’BİNGÖL LOBİSİ O MAÇA SEYİRCİ YASAĞI GETİRDİ’’

AK Parti eski Yozgat İl Başkanlarından Zekeriya Avşar, ‘’Malumunuz Bozokspor şampiyonluğa gidiyor. Hafta sonu Malatya maçımız var. Ama Bingöl lobisi o maça seyirci yasağı getirdi. Biz Bingöl’le çekişiyoruz. Malatya ne alaka derseniz bu maç çok önemli, bu maçı alırsak Yozgat’ta iddiası olmayan Kayseri Erciyes maçı var. Onu da alırsak Bozokspor üçüncü lige çıkacak..! Malatya’nın koymuş olduğu seyirci yasağını Milletvekillerimiz devreye girerek kaldırmalılar hem de bu deplasman maçına gitmeliler..!’’ şeklinde konuştu. Haber Merkezi

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki