Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Yozgat'ta geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

Yozgat’ın yetiştirdiği en önemli futbolcular arasında olan ve futbolu bıraktıktan sonra kendini geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye adayan İlhan Özbay, kendi ismini taşıyan İlhan Özbay Spor Kulübü 2020 bünyesinde geleceğin yıldız futbolcularını yetiştiriyor.

Yozgat'ta geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

İlhan Özbay Spor Kulübü 2020 bünyesinde minik sporculara futbol eğitimi veren Özbay, hem yetenekli gençleri keşfetmeye çalışıyor hem de tüm çocukları spor yapmaya teşvik ediyor.

Özbay, erken yaşta spor yapmanın önemine vurgu yaparak, çocukların bedenlerini tanımaları, yeteneklerini keşfetmeleri ve vücut farkındalığı kazanmalarının önemini belirtti. Spora yönlendirmenin çocukların kişisel gelişimlerini desteklediğini ifade eden Özbay, sporun karakter şekillendirme, işbirliği, sosyalleşme ve cesaret gibi alanlarda olumlu etkileri olduğunu vurguladı. Ayrıca, sporun psikolojik faydalarını da anlatan Özbay, sporun çocukların öz benliklerini geliştirdiğini, güven ve sorumluluk duygusunu artırdığını, depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olduğunu ve sigara ile madde bağımlılığından uzak tuttuğunu vurguladı.

İlhan Özbay, geleceğin sporcularını yetiştirirken sadece futbol becerilerini değil, aynı zamanda karakter gelişimlerini de önemsediğini anlattı. Kendi ismini taşıyan spor kulübünde minik sporculara kapılarını açan Özbay, onların sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için sporun önemini her fırsatta vurguluyor. İhsan ÇELİKKAYA

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki