Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Yozgat Belediyesi Bozokspor’a Elazığ’da çirkin saldırı

Bölgesel Amatör Ligi 11’inci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor’un Elazığ’da Başarı Otomotiv Rüstempaşa takımı ile oynayacağı müsabaka öncesinde takım otobüsüne 12 Bingölspor taraftarından çirkin saldırı iddiası.

Yozgat Belediyesi Bozokspor’a Elazığ’da çirkin saldırı

Başarı Otomotiv Rüstempaşa takımı ile oynayacağı müsabaka için Elazığ’da bulunan Yozgat Belediyesi Bozokspor’un takım otobüsüne 12 Bingönspor taraftarları çeşitli yazılar yazdıkları iddia edildi. ’12 UBA YEM’ yazılıp otobüsün birçok yerine de 12 sayısı yer alırken, Yozgat yazısının üzeri karalandı. Yozgat Belediyesi Bozoksporluların jandarma ve Polise haber vermesi üzerine Elazığ Jandarma ekipleri olay yerine gelirken gerekli soruşturma başlatıldı.

Yozgat Belediyesi Bozokspor’un Kulüp Başkanı Celal Köse, Başarı Otomotiv Rüstempaşa ile oynayacakları müsabaka öncesinde takım otobüslerine yapılan çirkin saldırıyı kınadığını belirterek, bu olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

BOZOKSPOR’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Yozgat Belediyesi Bozokspor sosyal medya hesabından açıklama geldi; yapılan paylaşımda, ‘’Rüstempaşaspor ile oynayacağımız maç öncesi kaldığımız otel önünde takım otobüsümüze yapılan bu menfur saldırı ne dostluk nede kardeşliğe yakışmadı. Biz kenetlendikçe büyüyen ve emin adımlarla yoluna devam eden büyük bir camiayız. Bu saldırılar bizi yolumuzdan döndürmez. Daha hırsla ve daha büyük azimle şampiyonluk yürüyüşümüze devam edeceğiz. Takım otobüsümüze yapılan saldırı ile alakalı güvenlik güçlerimizce araştırmalar başlatılmış olup, yapılan bu çirkin saldırının sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz. Yolun Sonu Şampiyonluk’’ denildi.

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki