Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Daştan, seçildiğinde her kesimin hizmetkarı olacağının sözünü verdi

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde yerel seçimlerde AK Parti’nin belediye başkan adayı, ilçenin parti kurucu ismi Ferudun Daştan oldu.

Daştan, seçildiğinde her kesimin hizmetkarı olacağının sözünü verdi

AK Parti, Akdağmadeni Belediye Başkanlığı için Ferudun Daştan'ı resmi aday olarak belirledi. Daştan, yaptığı yazılı bir açıklama ile adaylığını ve sürece ilişkin bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Akdağmadenililere hitap eden Daştan, “Canımdan aziz bildiğim cennet vatanımın cennet köşesi Akdağmadeni'mizin güzel insanları, saygıdeğer hemşehrilerim" diyerek başladığı açıklamada, şahsına bu görevi layık görenlere teşekkürlerini sundu. 

Daştan, “Bugün AK Partimizin Akdağmadeni Belediye Başkan adayı olarak sizlere hitap ediyorum. Şahsıma bu onurlu görevi layık gören Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Akdağmadeni’mizin ve Yozgat'ın gururu TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’a, AK Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e, AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan’a ve tüm inananlara teşekkür ederim. Hak davası şuuru ile 21 yıl önce çıktığımız kutlu yolculukta bugünlere kavuşturan Yüce Rabbime şükürler olsun!” dedi. 

Göreve başladığı andan itibaren herkesin, her kesimin hizmetkârı olacağını vurgulayan Daştan; edep, adap ve ahlakla, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir belediye başkanı olmak için yola çıktığını dile getirdi. 

Sanayici kimliği ile ilçe için neler yapabileceğini bildiğini, gençlere iş ve istihdam kapıları açacağını ifade eden Ferudun Daştan, her adımda şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyeceğini ve ilçenin her alanda gelişimini destekleyecek projeleri hayata geçireceğini ifade etti.

Daştan, insanı öncelik olarak gördüğünü, gençlere iş imkanları sunacağını, yaşlıların huzur içinde yaşamasını sağlayacağını ve kadınların toplumda etkin roller üstlenmelerini teşvik edeceğini dile getirdi.

 “Akdağmadeni'mize hizmet yolculuğumuz, sizin desteklerinizle başarıya ulaşacak" diyerek halkın desteğinin önemine vurgu yapan Daştan, seçildiğinde her kesimin belediye başkanı olacağının sözünü verdi. Daştan, Akdağmadeni'ni daha iyi bir yere taşıyacaklarını ve yeniden inşa etmek için sabırsızlandığını söyledi.

Görev sürecinde en büyük gücünün Allah, ailesi ve halkın desteği olacağını ifade eden Daştan şöyle konuştu: “Akdağmadeni'mize hizmet yolculuğumuz, sizin desteklerinizle başarıya ulaşacak. Kalbinize girmek istiyorum. Ne dünü unuttuk ne de bugünün dünyasında kaybolduk. Seçildiğimde her kesimin belediye başkanı olacağım. Birlikte el ele vererek Akdağmadeni'mizi hak ettiği yere taşıyacağız. Akdağmadeni'ni yeniden inşa etmek için sabırsızlanıyorum. Allah'ın izni ve sizlerin duasıyla bu göreve talibim. Gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Bu yolculukta en büyük gücüm Rabbim, ailem ve sizlersiniz. Önce Allah'ın izni sonra sizlerin dua ve desteği ile talip olduğumuz bu kutlu göreve nail olur isek bu sözlerimiz ve daha fazlası sizlere senet olsun. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Şükür, bugünü getirene; şükür, bizi bu emanete layık görene. Şükür sana, Ya Allah Bismillah...”

FERUDUN DAŞTAN KİMDİR?

AK Parti Akdağmadeni Belediye Başkan Adayı Ferudun Daştan, 1959 yılında Akdağmadeni'nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Akdağmadeni'nde tamamlayan Daştan, lise eğitimini Erzurum Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde aldı. Vatani görevini İstanbul'da yerine getiren Daştan, ticaret hayatına Akdağmadeni'nde adım attı. Yaklaşık 40 yıllık ticaret deneyimiyle farklı sektörlerde başarılar elde etti.

1999 yılında Onur Sentetik Tekstil Plastik Gıda Tarım Ürünleri Petrol Sanayi ve Limited Şirketi'ni kurarak, şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 2017 yılında Akdağmadeni'ne 1 MW kapasiteli Güneş Enerji Santralini kazandırdı. 2020 ve 2023 yıllarında, sırasıyla Gebze Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde ihracata yönelik Ambaşajsan AŞ ve Plastsan AŞ adında iki önemli fabrikanın kurulumunu gerçekleştirdi. 26 Nisan 2018 tarihinde, MÜSİAD Yozgat Şubesi'nin Kurucu Başkanı olarak atanan Daştan, kısa sürede şubenin kuruluş çalışmalarını tamamladı. Ferudun Daştan, evli ve 4 çocuk babasıdır. /Haber Merkezi 


...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki