Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

“Sosyal medya doğum sonrası süreçte anneleri etkiliyor”

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Oğan, sosyal medyanın doğum sonrası süreçte anneler üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

“Sosyal medya doğum sonrası süreçte anneleri etkiliyor”

Oğan, günümüzde sosyal medyanın insanlar arasındaki iletişimde etkin bir rol oynadığını ve birçok içeriğin insanlar üzerinde olumsuz etkiler yarattığını belirtti. Özellikle kadınların hamilelik ve doğum sonrası süreçlerinde bu etkilerin daha net görüldüğünü ifade etti.

Yapılan araştırmaların, vücut imajındaki memnuniyetin genel yaşam kalitesini etkilediğini ortaya koyduğunu dile getiren Oğan, doğum sonrası dönemde annelerin psikolojik olarak zorluk yaşadıklarını ve bu nedenle kendilerine başvurduklarını belirtti.

Annelik sürecinin gebelikle başladığını ve doğum sonrasında annelerde hem fiziksel hem de ruhsal değişikliklerin meydana geldiğini vurgulayan Oğan, bu sürecin annelerde bazı mutsuzluklara neden olabileceğini söyledi.

Doğum sonrası estetik ameliyatların, doğru zamanın dikkate alınması gereken bir konu olduğunu belirten Oğan, ameliyatların genellikle emzirme sürecinin sona ermesi ve annenin hedeflediği kiloya ulaşmasından sonra önerildiğini ifade etti.

Son olarak, sosyal medyanın annelerin kendilerine daha çok baktığı ve bu nedenle estetik ameliyatlara olan talebin arttığına dikkat çeken Oğan, bu tip ameliyatların çocuk planlarının sonlandığı dönemde düşünülmesi gerektiğini vurguladı. (İHA)

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki