Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Tarihi Yozgat Lisesi’nde şiir keyfi

Yozgatlı Şair Hakkı Yurtlu, “Yozgat Lisesi Söyleşileri”ne katılarak, yeni yayımladığı “Keyf-i Kalem” adlı şiir kitabını, Yozgat’ın asırlık tarihi lisesindeki öğrencilere imzalayıp, hediye etti.

Tarihi Yozgat Lisesi’nde şiir keyfi

Yozgat Lisesi Müdürü Mustafa Telli ve idarecilerin de katıldığı etkinlikte keyfi anlar yaşandı. Şair Hakkı Yurtlu etkinlikte şiirin; nezaket, incelik ve şuurlu söz dizesi, edebiyatın bir diğer türü olduğunu vurgulayarak, şiirin de bir edebi, bir etiği olması gerektiğini ve doğru olanın ve yalan içermeyenin satırlara aktarılması gerektiğini söyledi.  

Yozgat Lisesi’nin tarihi geçmişine de değinen Yurtlu, 1895 yılında açılan eğitim yuvasının bugüne kadar birçok devlet adamı, yazar şair ve bürokrat yetiştiğini belirtti. 

Yozgat Lisesi Müdürü Mustafa Telli ise “Yozgat Lisesi Söyleşileri etkinliği kapsamında bugün kısmetimiz de şiir varmış. İyi ki var, hemşehrimiz ve ilimizin yetiştirdiği bürokrat, şair ve yazar Hakkı Yurtlu, Keyf-i Kalem’inden bizlere şiir keyfi sundu” diye konuştu.

Yeni şiir kitabından keyifli şiirleri seslendiren Yurtlu, Gazze’de yaşanan İsrail zulmünü telin ederek, “Gazze’ye dair, Yanıyor Gazze ve Bitiyor Gazze” adlı şiirlerini de paylaştı.

YURTLU’YA GENÇ RAKİP ÇIKTI

Etkinliğin bir diğer keyifli yanı ise, Ahmet Eren Hazer isimli öğrencinin “Mısraların Sesi” adlı şiir kitabını hediye etmesi oldu. Yurtlu, genç şairi tebrik ederek, başarılarının ve eserlerinin devamını diledi. /Haber Merkezi

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki