Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

Yozgatlı üretici Türkiye’nin dört bir yanına ata tohumları ulaştırıyor

Türkiye’nin dört bir köşesine ata tohumlarını ulaştırarak yerel çeşitliliğin korunmasına ve geleneksel tarımın desteklenmesine katkı sağlayan Filiz Yoldaş, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti.

Yozgatlı üretici Türkiye’nin dört bir yanına ata tohumları ulaştırıyor

Sebze ata tohumu üreterek ücretsiz olarak Türkiye’nin dört bir köşesinden talep edenlere gönderen Filiz Yoldaş, Vali Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret ederek, yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

Yoldaş, 7 yıl önce ata tohumlarıyla tanışarak bu değerli tohumları çoğaltma ve ülkemizin geneline yayma hedefiyle yola çıktı. Bu amaçla 30 arkadaşıyla birlikte "Birlik ve Dayanışma Bahçeleri" grubunu kurdu. Grup, ata tohumlarını ülkenin dört bir yanına ulaştırarak yerel çeşitliliğin korunmasına ve geleneksel tarımın desteklenmesine katkı sağlıyor.

Vali Özkan, Yoldaş'ın bu duyarlı ve örnek davranışından dolayı kendisine teşekkür etti. Ata tohumlarının korunması ve yaygınlaştırılması gibi önemli bir konuda yapılan bu çalışmaların ülke genelinde tarımın ve çevrenin sürdürülebilirliğine katkı sağladığına vurgu yaparak, Yoldaş ve grubunun çabalarını takdir etti. /Haber Merkezi 

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki