Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

“Tüm motosiklet tutkunlarına hayırlı olsun”  

B sınıfı sürücü belgesi olanlar artık 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek. 

“Tüm motosiklet tutkunlarına hayırlı olsun”  

Yozgat Valiliği tarafından 125 cc'ye kadar olan motosikletlerin B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilmesini sağlayan Yönetmelik değişikliğinin 32456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği duyuruldu. 
Bu düzenlemeyle; 2 yıllık “B” sınıfı sürücü belgesi olan, 5 yıl içinde sürücü belgesi geri alınmamış olan, Sağlık şartlarını taşıyan, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek kurallar ve süre içerisinde direksiyon eğitimi alıp sınavda başarılı olan, B ve üzeri sınıf sürücü belgesi sahipleri harç ödemeden ve Sürücü Belgelerini değiştirmeden sisteme işlenen şerh ile ticari faaliyette kullanılanlar hariç 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek.
Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “125 cc'ye kadar olan motosikletlerin B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilmesini sağlayan Yönetmelik değişikliği 32456 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenlemeyle; 2 yıllık B sınıfı sürücü belgesi olan, 5 yıl içinde sürücü belgesi geri alınmamış olan, Sağlık şartlarını taşıyan, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek kurallar ve süre içerisinde direksiyon eğitimi alıp sınavda başarılı olan, B ve üzeri sınıf sürücü belgesi sahipleri harç ödemeden ve Sürücü Belgelerini değiştirmeden sisteme işlenen şerh ile ticari faaliyette kullanılanlar hariç 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek! Tüm motosiklet tutkunlarına hayırlı olsun.  Eğitim güvenli sürüşün anahtarıdır.  Lütfen trafik kurallarına uyalım” ifadelerine yer verildi. /Haber Merkezi 

...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki