Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

7 gün 24 saat hizmet veriyorlar: Yozgat Valisi Özkan kutladı

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, her yıl 11 şubatta kutlanan “112 Günü” nedeniyle acil çağrı hizmetlerinin sunumunda görev alan tüm personellerin “11 Şubat 112 Günü”nü kutladı.

7 gün 24 saat hizmet veriyorlar: Yozgat Valisi Özkan kutladı

Yozgat Valiliği tarafından 112 Acil Çağrı Merkezleri’ne asılsız çağrı yapılmaması ve gereksiz yere meşgul edilmemesi konusunda uyarılarda bulunulmaya devam edilirken her yıl 11 Şubat’ta kutlanan 112 Günü nedeniyle Vali Mehmet Ali Özkan, acil çağrı hizmetlerinin sunumunda görev alan tüm personellerin “11 Şubat 112 Günü”nü kutladı. 

Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de kullanılan 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 11 Şubat günü “112 Günü” olarak kutlanmakta olduğunu söyleyen Vali Mehmet Ali Özkan, “112 Acil Çağrı Merkezi sisteminin temel işlevleri arasında, vatandaşlarımızın birden çok numara yerine tek bir numarayı aramaları ve acil yardım çağrısı alındıktan sonra en kısa sürede olay yerine ya da acil durumdaki kişiye ulaşmak bulunmaktadır. Acil yardıma ihtiyaç duyduğumuz her anda, 7 gün 24 saat yanımızda olan ve Acil Çağrı hizmetlerinin sunumunda görev alan tüm personelimizin ‘11 Şubat 112 Günü’ kutlu olsun” diye konuştu. /Sümeyye İLHAN 


...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki