Yozgat Haber Gazetesi Yozgat'tan Güncel, Son Dakika Yozgat Haberleri

“112 çalışanlarımızın günü kutlu olsun”

Her yıl kutlanan 112 Günü nedeniyle Yozgat 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Harun Esim ve çalışanları, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan'ı ziyaret etti.

“112 çalışanlarımızın günü kutlu olsun”

Vali Özkan, ziyaret esnasında acil yardım çağrılarının cevaplanması ve hizmetlerin sunulması konusunda özveriyle görev alan tüm personele teşekkür ederek, acil durumlarda yanlarında olan ve gece gündüz demeden hizmet veren 112 çalışanlarının ‘11 Şubat 112 Günü’nü kutladı. 

Vali Özkan, “Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de kullanılan 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 11 Şubat günü ‘112 Günü’ olarak kutlanmaktadır. 112 Acil Çağrı Merkezi sisteminin temel işlevleri arasında, vatandaşlarımızın birden çok numara yerine tek bir numarayı aramaları ve acil yardım çağrısı alındıktan sonra en kısa sürede olay yerine ya da acil durumdaki kişiye ulaşmak bulunmaktadır. Acil yardıma ihtiyaç duyduğumuz her anda, 7 gün 24 saat yanımızda olan ve Acil Çağrı hizmetlerinin sunumunda görev alan tüm personelimizin “11 Şubat 112 Günü” kutlu olsun” dedi. /Haber Merkezi


...

İçerik sonu

Getirilecek haber bulunamadı.

Sonraki